Markizy elektryczne AMZ Z-Wave, AMZ Solar

Markízy s elektrickým ovládaním AMZ Z-Wave, AMZ Solar

Markíza s elektrickým ovládaním je spojením účinnej ochrany pred nadmerným nahrievaním a najvyššieho komfortu ovládania. Vďaka tomu, že markíza pohlcuje slnečné žiarenie už pred sklom a vyžaruje teplo smerom von, veľmi dobre chráni miestnosti v slnečné dni pred nadmerným nahrievaním.  Zachováva prirodzené svetlo i zrakový kontakt s okolím. Navyše umiestnenie markízy za oknom nezmenšuje plochu zasklenia okna.

 

Markíza zaisťuje až osemkrát účinnejšiu ochranu pred nahrievaním v porovnaní s vnútornými doplnkami.

Ovládanie diaľkovým ovládačom alebo úplne automatický chod podľa intenzity slnečného žiarenia prináša výnimočne jednoduchú ochranu pred nadmerným nahrievaním podkrovia.

Elektrická markíza ponúka výnimočne jednoduché ovládanie. Po namontovaní markízy stačí stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači alebo na nástennom ovládacom paneli  a o chvíľu sa okno zatieni. Markízu je možné zastaviť v ľubovoľnej pozícii.
 

 

Markíza je dostupná v dvoch verziách:

 • AMZ Z-Wave ovládaná diaľkovým ovládačom alebo nástenným ovládacím panelom,
 • AMZ Solar vybavená senzorom intenzity svetla, ovládaná pomocou diaľkového ovládača.

 

Opis

 • AMZ Z-Wave je napájaná prúdom z elektrickej siete a ovládaná diaľkovým ovládačom alebo nástenným ovládacím panelom s bezdrôtovým systémom Z-Wave. Spolupracuje s elektricky ovládanými výrobkami FAKRO vybavenými systémom Z-Wave, ako napr. okno FTP-V Electro Z-Wave, roleta ARF Z-Wave. Vo výnimočných prípadoch je možné ovládať markízu servisným tlačidlom umiestneným na markíze. Pre napájanie markízy je nevyhnutné zakúpiť zdroj 12VDC.
 • AMZ Solar je napájaná solárnymi batériami a ovládaná diaľkovým ovládačom. Ovládaná môže byť v jednom z troch režimov:  automatickom (automatické rozvíjanie a navíjanie markízy v závislosti od intenzity slnečného jasu), poloautomatickom (automatické rozvíjanie a navíjanie pomocou diaľkového ovládača), ovládanie priloženým diaľkovým ovládačom (v balení). Markíza Solar je napájaná sadou batérií 12VDC zabudovaných v jej kryte. Batérie sú napájané zo solárneho panelu. Musia byť inštalované v miestach, kde je solárny panel vystavený priamym slnečným lúčom. Odporúčame montáž markíz z južnej, západnej a východnej strany. Inštalácia na severnej strane môže viesť k vybitiu batérie a nemožnosti použiť markízu.
 • AMZ Z-Wave


  AMZ Z-Wave   ovládaná diaľkovým ovládačom alebo nástenným ovládacím panelom

   

 • AMZ Solar


  AMZ Solar   automatické ovládanie

   

 

Charakteristika

 • efektívna ochrana pred horúčavou,
 • ochrana pred nadmerným slnečným žiarením pri súčasnom zachovaní viditeľnosti,
 • zaisťuje rovnomerné rozloženie intenzity svetla a našim očiam vizuálny komfort tým, že ich chráni pred škodlivými odrazmi, čo je dôležité najmä pri práci s počítačom,
 • zatiahnutá počas dažďa redukuje hlasitosť dopadajúcich kvapiek,
 • ochrana pred UV žiarením,
 • vysoká odolnosť proti vetru.

 

 

Markiza AMZ

Markíza AMZ je vyrobená z trvácneho materiálu so sklenými vláknami potiahnutými PVC, ktorý je odolný proti atmosférickým vplyvom. Materiál je umiestnený vo valčeku s pružinou, ktorý je vložený v hliníkovej kazete montovanej nad oknom. Po okrajoch tkaniny je zatavená páska, ktorá udržiava tkaninu riadne napnutú a bráni vypadnutiu tkaniny z vodiacich líšt.
Konštrukcia markízy umožňuje ľahkú obsluhu markízy, účinne zatemňuje interiér a zvyšuje jej odolnosť proti vetru. Toto riešenie vydrží poryvy vetra o sile do 120 km/h a bočný vietor až do 220 km/h.

Dostupné farby a materiály

Markíza AMZ Z-Wave, AMZ Solar dostupná v dvoch skupinách:

 • I skupina - dostupná v 6 farbách (materiál s 10 % priesvitom),
 • II skupina - dostupná v 2 farbách (materiál s 1 % priesvitom).
 
 • Efekt 10% priesvitu - markízy zo Skupiny I

Efekt prześwitu względnego 10% - markizy z Grupy I

 
 • Efekt 1% priesvitu - markízy zo Skupiny II

 Efekt prześwitu względnego 1% - markizy z Grupy II

 

I SKUPINA

I GRUPA

II. SKUPINA

I GRUPA

Skutočná farba a vzor sa môžu líšiť od vyobrazenej vzorky.

Vzorky sú dostupné na predajných miestach na vyžiadanie.

Cenník s rozmermi

Cenník s rozmermiCenník v elektronickej podobe PDF           

 

Návody