Triedy strešných okien

Triedy strešných okien

Strešné okná sú si vizuálne podobné, zároveň sa však líšia v mnohých ohľadoch. Nielen parametre tepelnej izolácie a akustika rozhodujú o ich rozdieloch. Veľmi dôležitou otázkou je konštrukcia okien, rôzne typy bezpečnostných systémov a tepelnej
izolácie, typ použitého zasklenia alebo ďalšie doplnky a príslušenstvo. Sú to práve tieto prvky, ktoré určujú komfort používania strešných okien v podkroví. Pre jednoduchšie rozlíšenie sú strešné okná FAKRO rozdelené do troch skupín: STANDARD, PROFI a LUX.

STANDARD Výrobky tejto triedy zaisťujú základné funkcie strešných okien. Dobre presvetľujú interiér prirodzeným svetlom, umožňujú vetranie podkrovia a poskytujú výhľad do okolia. Majú dobré tepelnoizolačné i zvukové parametre a vysokú kvalitu charakteristickú pre výrobky FAKRO. Taktiež majú široké využitie v stavebníctve a cenovo sú ekonomickou triedou výrobkov.
 
PROFI

Zvýšené parametre a funkčnosť charakterizujú okná typu PROFI. Väčšia úspora tepelnej energie, zvýšená odolnosť proti vlámaniu a bezpečnosť používania, riešenia umožňujúce efektívne a optimálne vetranie podkrovia, to všetko sú iba vybrané výhody opisujúce tieto výrobky. Okná PROFI znamenajú vysokú kvalitu výrobku za primeranú cenu.

LUX Najvyššia kvalita a jedinečná funkčnosť výrobkov z hľadiska konštrukcie i používania. Strešné okná tejto triedy majú jedinečné riešenia, ktoré ich odlišujú na svetovom trhu. Mnoho použitých riešení je patentovo chránených a má významný vplyv na funkčnosť a pohodlie používania strešných okien. Najlepšie koeficienty tepelnej izolácie, vysoká bezpečnosť, estetika a  jednoduchá manipulácia sú dôvodom, že ide o výrobky najvyššej triedy, ktoré spĺňajú očakávania aj najnáročnejších zákazníkov. Okná triedy LUX sú jedinečné, inovačné výrobky, ktoré iní výrobcovia neponúkajú.