Nawiewniki

Ventilačné mriežky

Vždy čerstvý vzduch v podkroví. Vzhľadom na tesnosť okien a dverí, ktoré sú používané v dnešnom stavebníctve, sa môžu prejaviť problémy s ventiláciou, čo môže zapríčiniť kondenzáciu vodnej pary v miestnostiach. Aby sa obmedzili tieto javy, v oknách FAKRO sa používajú ventilačné mriežky rôzneho typu.
 

Automatyczny nawiewnik V40P Automatická ventilačná mriežka V40P
s účinnosťou do 49m3/h pri rozdiele tlakov 10 Pa v závislosti od šírky okna. Automatickou reguláciou veľkosti toku kanálika zabezpečuje optimálne množstvo vzduchu v miestnosti, zdravú mikroklímu v podkroví a zaisťuje aj úsporu tepelnej energie.
Wydajny nawiewnik V35 Účinná mriežka V35
- s ručným regulovaním prúdenia vzduchu. Pri úplnom otvorení mriežka zaisťuje prúdenie vzduchu do 41m3/h pri rozdiele tlakov 10 Pa v závislosti od šírky okna. Vďaka zvýšenej účinnosti sa vlhkosť vzduchu v miestnosti efektívne znižuje a pritom je obmedzený efekt kondenzácie vodnej pary.
Nawiewnik V22 Mriežka V22
- s ručným regulovaním prúdenia vzduchu. Pri úplnom otvorení mriežka zaisťuje prúdenie vzduchu do 31m3/hpri rozdiele tlakov 10 Pa. Ventilačná mriežka V22 by mala byť používaná iba v miestnostiach, kde dobre funguje prirodzené vetranie.