Inovatívny pohľad na strešné okná - FAKRO

Inovácia

viac ako 100 patentových prihlášokFirma FAKRO prináša svieži, inovatívny pohľad na strešné okná. V modernom vývojovo- výskumnom centre sa tvoria unikátne výrobky a nové riešenia. Originálne riešenia zlepšujú bezpečnosť výrobkov. Príkladom môže byť inovatívny systém spevnenia konštrukcie okna topSafe, ktorý zvyšuje odolnosť strešných okien proti vlámaniu a nové výrobky, ako napr. kyvno-výklopné okno preSelect alebo okno so zvýšenou osou otáčania proSky, ktoré určujú nové štandardy v odvetví strešných okien.
Práve inovatívnosť sa stala hlavným motorom rozvoja firmy. FAKRO je autorom viac ako sto patentových prihlášok a stalo sa jednou z najinovatívnejších poľských firiem.

 

Strešné okno novej generácie preSelect je vybavené dvomi od seba oddelenými funkciami otvárania - výklopnou a kyvnou. Tieto oddelené funkcie otvárania zaisťujú stabilitu a zvyšujú bezpečnosť používania. Inovatívny systém kovania a závesov zaručuje otvorenie iba jedným zvoleným spôsobom a taktiež plnú stabilitu v oboch funkciách. Zmenu spôsobu otvárania umožňuje prepínač preSelect, ktorý je umiestnený v polovici výšky rámu. Prepínač je dostupný po otvorení krídla.

 

Okna uchylno-obrotowe preSelect

 

Inovatívne veľké strešné okno Galeria, v ktorom balkón vytvárajú jeho otvorené krídla. Horné krídlo sa otvára výklopne nahor a dolné otvorením dopredu, čo umožňuje ničím nerušený prístup do priestoru balkóna. Pri zatváraní dolného krídla sa bočné zábradlia balkóna opäť zasunú do okna a nevyčnievajú tak nad úroveň krytiny. Sú skryté pod oplechovaním, takže sú chránené pred zašpinením a nenarúšajú estetiku strechy.

 

Okno dachowe Galeria

 

Konštrukcia okna Secure stelesňuje ideu bezpečnosti. Okrem riešenia typu topSafe je toto okno vybavené novým bezpečnostným systémom, ktorý obmedzuje možnosť demontáže zasklenia, vnútorným bezpečnostným sklom triedy P2A a kľučkou s poistkou. Takéto okno už nevyžaduje ďalšie zabezpečenie, ako napr. prídavné zámky, ktoré zhoršujú komfort používania okna.

 

Bezpieczne okna Secure

 

Markíza s elektrickým ovládaním zaisťuje výnimočne pohodlné ovládanie. Po namontovaní markízy stačí iba stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači alebo nástennom ovládacom paneli a strešné okno zatieni markíza, ktorú je možné zastaviť v ľubovoľnej pozícii. Markíza Solar pracuje automaticky. V závislosti na intenzite slnečného žiarenia sa samočinne rozvíja a navíja, čím bráni prehrievaniu v podkroví.

 

Markiza elektryczna

 

  Riešenia, ktoré iní neponúkajú