Zastosowanie okien dachowych

Použitie strešných okien

Štandardné realizácie

Okná namontované v ploche strechy sú štandardným a veľmi obľúbeným riešením používaným v modernom stavebníctve. Strešné okná presvetľujú miestnosti, zaisťujú výhľad a umožňujú vetranie podkrovia. V závislosti na druhu podkrovia a požiadavkách zákazníka je možné vybrať vhodné okno pre každú podkrovnú miestnosť. Ich univerzálnosť a jednoduchosť montáže spôsobili, že sú bežne používané.

Typowe realizacje Typowe realizacje
 
Atypické riešenia

Mnohí investori a architekti vyhľadávajú originalitu a vytvárajú individuálny štýl. Vo svojich predstavách prekračujú hranice štandardných riešení. Strešné okná výborne plnia svoju funkciu v indivuálnych konceptoch a stávajú sa univerzálnym riešením používaným v rôznorodej architektúre.

Aj najviac atypické a prepracované vízie architektov využívajú strešné okná. Sú používané v podkrovných priestoroch, ale aj na prízemí, kde presvetľujú neštandardné realizácie interiérov.

Niestandardowe rozwiązania Niestandardowe rozwiązania


Architektúra je dynamická, živá, vyhľadáva nové riešenia a nové koncepty. Strešné okná podporujú vývoj originálnych nápadov. Nie iba neštandardné, atypické rozmery, ale aj tvary alebo zostavy môžu byť používané v rôznych architektonických konceptoch. Strešné okná sú synonymom pre prirodzené svetlo, ktoré môže vďaka premyslneým kompozíciám vytvoriť nezameniteľnú atmosféru.
 
 

Architektura Architektura

Architektúra využíva a transformuje neobývaný priestor na komfortné miesto pre život. Často sa stáva, že sú staré a zabudnuté budovy revitalizované. Pomocou strešných okien sa menia pôvodne priemyselné haly na moderné bývanie so zaujímavou atmosférou, alebo sa menia na verejné budovy. Strešné okná sú "živou vodou" pre rôzne stavby.