Co nas wyróżnia

Čo nás odlišuje?


TEPELNÁ IZOLÁCIA

 NIŽŠIE NÁKLADY NA VYKUROVANIE

 

 

Energooszczędna konstrukcja      

Energeticky úsporná konštrukcia

Jednou z najdôležitejších priorít pri projektovaní strešných okien FAKRO je energetická úspornosť.

Špeciálna konštrukcia okna FTT U8 s koeficientom Uw= 0,58 W/m2K zaisťuje, že je to energeticky najúspornejšie strešné okno na svete. Táto konštrukcia umožňuje zadržať tepelnú energiu vnútri miestnosti.

Automatická ventilačná mriežka V40P použitá v strešných oknách FAKRO zaručuje prísun optimálneho množstva čerstvého vzduchu a chráni pred vychladnutím miestnosti. Vďaka vhodnej konštrukcii strešných okien FAKRO je možné ušetriť v zimných mesiacoch značnú časť tepelnej energie, s čím súvisia nižšie náklady na vykurovanie.

Duża ilość naturalnego światła

Veľké množstvo prirodzeného svetla

Konštrukcia strešných okien FAKRO zaručuje optimálne presvetlenie podkrovia.

Špeciálne navrhnuté profily rámov a krídla a umiestnenie mriežky v hornej časti rámu umožňuje prísun veľkého množstva prirodzeného svetla.

Zrównoważony bilans energetyczny Vyvážená energetická bilancia

Strešné okná nie sú iba zdrojom svetla, ale aj pasívneho tepla v zimnom období. Cez veľkú presklenú plochu okien FAKRO preniká viac tepla zo slnečných lúčov, ktoré vyhrievajú priestory aj v zime.

Je dôležité, aby konštrukcia okien zaisťovala vyváženú energetickú bilanciu.

 

BEZPEČNOSŤ

POCIT BEZPEČIA
 

Wzmocniona konstrukcja okna – system topSafe

Spevnená koštrukcia okna -  systém topSafe
Strešné okná musia zaistiť bezpečnosť používania a chrániť pred jednoduchým vniknutím do miestnosti zvonku. Patentovaný systém spevnenia konštrukcie okna topSafe výrazne zvyšuje odolnosť strešných okien proti vlámaniu a chránia ich pred otvorením pri prípadnom šliapnutí na krídlo.


Systém topSafe sa skladá z:

  • inovatívny systém upevnenia špeciálne profilovaných závesov,
  • kovový prvok spevňujúci protikus kľučky v ráme,
  • kovová lišta sťažujúca vlámanie pomocou náradia.
III klasa bezpieczeństwa

III. trieda bezpečnosti
Tvrdené sklo a systém spevnenia konštrukcie okna topSafe zaisťujú, že strešné okná FAKRO
dosahujú minimálne 3. triedu bezpečnosti pre celé okno spolu so sklom podľa EN 13049. Firma FAKRO ako prvá uviedla na trh úplnú ponuku okien s min. 3. triedou bezpečnosti, čím zaviedla nový štandard v oblasti strešných okien.
 

Ochrona antywłamaniowa Ochrana pred vlámaním
Odolnosť proti vlámaniu je dôležitým aspektom výrobkov FAKRO. Štandardné okno pre šikmé strechy FTP-V P2 Secure okná do plochých striech DMF DU6 a DXF DU6 spĺňajú európsku 2. triedu odolnosti proti vlámaniu RC 2 N podľa EN 1627. Okrem toho sa okná do plochých striech DMF DU6 a DXF DU6 vyznačujú aj najvyššou triedou odolnosti proti nárazu SB1200 podľa EN 1873. Montáž tohto typu okien v strechách výrazne zvyšuje úžitkovú bezpečnosť budovy a odolnosť proti vlámaniu.
 

FUNKČNOSŤ

KOMFORTNÁ OBSLUHA

Klamka w dolnej części skrzydła Kľučka v dolnej časti krídla

Umiestnenie kľučky v dolnej časti krídla zaručuje pohodlnú obsluhu okna a jeho riadnu montáž v súlade s normou DIN 5034-1*. Táto norma určuje výšku 220 cm ako minimálnu vzdialenosť od podlahy, v ktorej by sa mala nachádať horná hrana skla. Pri dodržaní tejto normy je kľučka vždy na dosah ruky. Vyššia montáž okien umožňuje pohodlný prístup k otvorenému oknu aj vysokej osobe, a to i pri oknách s kyvnou konštrukciou.

Výhody dolnej kľučky ocenili aj iní výrobcovia a do svojej ponuky zaviedli strešné okná s kľučkou dole.

* norma platná pre nemecký trh
 
Automatyczny nawiewnik V40P Automatická ventilačná mriežka V40P
Vysokú funkčnosť v oknách FAKRO zaisťuje aj automatická ventilačná mriežka V40P, ktorá zaisťuje prísun optimálneho množstva vzduchu. Bezobslužná ventilácia v oknách FAKRO zaručuje v podkroví zdravú mikroklímu a úsporu energie. Otvorená ventilačná mriežkasa vyznačuje vysokou vodeodolnosťou, chráni pred prachom a hmyzom.
 
Wysoka szczelność okna Vysoká tesnosť okna
Použitie prídavného tesnenia a systému navádzania krídla zaisťuje vysokú tesnosť okna. Inovatívny systém umožňuje zaistiť správne polohovanie krídla v ráme a dobrú spoluprácu tesnení pri opakovanom otváraní a zatváraní krídla.  Toto riešenie predchádza poškodeniu krídla a jeho eventuálnemu zablokovvaniu, taktiež uľahčuje montáž okna.