Okno do plochých striech DXW upravené na chôdzu po ňom

Okno do plochých striech DXW upravené na chôdzu po ňomModerné materiály a meniace sa technológie v stavebníctve umožňujú výstavbu budov s plochými strechami.

 

Pri tomto type architektúry sa často stáva, že vo vnútri budovy sú priestory, kde nie je možné použiť štandardné okná. Každá izba by mala mať zdroj prirodzeného svetla pre pocit pohodlia. Ideálne riešenie v takýchto prípadoch je montáž špeciálne navrhnutých výrobkov pre ploché strechy.

 

 

Okno do plochých striech DXW upravené na chôdzu po ňom

 

 

V roku 2015 bude do ponuky uvedené okno do plochej strechy DXW, ktoré vďaka špeciálnej konštrukcii so zvýšenou nosnosťou a protišmykovým povrchom umožňuje chodenie po jeho povrchu, čo znamená aj bezproblémový pohyb na terasách alebo strechách.

 

Vďaka povrchu okna DXW, ktoré je v jednej rovine s povrchom strešnej krytiny, okná netvoria iba bezpečný priestor terasy, ktorý je možné využívať, ale zároveň nenarúšajú jeho  estetiku. Je teda vynikajúcim riešením pre terasy alebo zelené strechy a umožňuje dosiahnuť dokonalý plochý povrch strechy pri zachovaní vlastností strešného okna.

So spevnenou konštrukciou, protišmykovým povrchom, bezpečnostným zasklením s vonkajším laminovaným sklom je okno typu DXW výrobkom natoľko bezpečným, že umožňuje voľne sa pohybovať po jeho povrchu.

 

Okno DXW bude dostupné koncom r. 2015

 

 

KONŠTRUKCIA

Okno do plochých striech DXW upravené na chôdzu po ňom

  • Rám okna do plochých striech je vyrobený z viackomorových PVC profilov čiastočne vyrobených z recyklovaných surovín. Vnútorný povrch rámu je biely. Materiál, z ktorého sú profily vyrobené, sa vyznačuje veľkou odolnosťou proti pôsobeniu kyslého prostredia a veľmi nízkou absorbciou vlhkosti, preto môže byť okno použité v každej miestnosti.
  • Vnútro profilov je vyplnené tepelnoizolačným materiálom, čo ešte zlepšuje parametre výrobku. Dodatočné profily pritláčajúce krycí materiál pod rámom uľahčujú prevedenie spojenia okna s plochou strechy. V oknách je použité bezpečné a teplé dvojkomorové zasklenie s koeficientom Ug= 0,5 m2/K.

 

 

FUNKČNOSŤ

  • Vďaka špeciálnej spevnenej konštrukcii a protišmykovému povrchu je okno prispôsobené na chodenie po jeho povrchu. Je to veľmi dôležité v prípade využívaných terás/striech, kde okno v jednej rovine s krytinou umožňuje nielen pohodlné a bezpečné chodenie po terase/streche/okne, ale taktiež nenarúša jej estetiku. V dôsledku toho sa výrazne zlepšuje úžitková funkcia terasy/strechy.
  • Optimalizovaná konštrukcia okna do plochých striech umožňuje montáž vnútorných doplnkov.
  • Úlohou okna je presvetlenie interiérov pod plochou strechou prirodzeným svetlom.

 

 

BEZPEČNOSŤ

So spevnenou konštrukciou, protišmykovým povrchom, bezpečnostným zasklením s vonkajším laminovaným sklom je okno typu DXW výrobkom natoľko bezpečným, že umožňuje voľne sa pohybovať po jeho povrchu.

 

 

ÚSPORNOSŤ

  • Okná do plochej strechy sú navrhnuté tak, aby v maximálnej možnej miere obmedzovali tepelné straty v miestnosti.
  • Vnútro profilov je vyplnené tepelnoizolačným materiálom, čo ešte zlepšuje tepelné parametre výrobku.
  • Okno typu DXW je dostupné s dvojkomorovým pasívnym zasklením s koeficientom Ug=0,5 m2/K.