Okna do dachów płaskich

Okno do plochých striech

Okno do dachów płaskichModerné materiály a neustále sa meniaca technológia používaná v stavebníctve umožňuje stavať budovy s plochou strechou. V tomto type architektúry sa často stáva, že v niektorých miestnostiach neexistuje možnosť použiť štandardné zvislé fasádne okná.

Okno do plochej strechy FAKRO presvetľuje interiér prirodzeným svetlom, prináša možnosť vetrania a spája v sebe vysokú funkčnosť a veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Teraz môže byť každá miestnosť po plochou strechou plná svetla.

V každej miestnosti by mal byť zdroj prirodzeného svetla. Ideálnym riešením v tomto prípade je montáž špeciálne navrhnutých okien do plochých striech.

 

Okná do plochých striech sú dostupné vo verzii s kupolou: typ C a vo verzii bez kupoly: typ F. Konštrukcia okna typu C je vybavená zasklením a polykarbonátovou kupolou. Okno typu F je vybavené inovatívnym zasklením, ktoré vyniká veľmi dobrými tepelnoizolačnými parametrami a moderným dizajnom, navyše toto okno môže byť vyrobené v ľubovoľnom rozmere. 

 

 

Okno typu FOkno typu F - Dostupné so zasklením DU8 s významným koeficientom prestupu tepla U=0,76 W/m2K podľa normy EN 12567-2, vďaka ktorému ho je možné použiť v pasívnych alebo nízkoenergetických stavbách. Okrem štandardných rozmerov je možné vyrobiť okno D_F v akomkoľvek rozmere (v rozmedzí od 60x60 do 120x220 cm). Normy pre tepelnú izoláciu budov boli výrazne sprísnené a pôvodné presvetlenia v plochých strechách nespĺňajú súčasné tepelnoizolačné podmienky. Umožňuje to výmenu existujúcich svetlíkov, ktoré majú často neštandardné rozmery a nespĺňajú súčasné tepelnoizolačné požiadavky.

 

 

Okno typu COkno typu C - Vďaka svojej konštrukcii zaručujú okná do plochej strechy veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti. Okno DEC-C U8 s pasívnym zasklením U8 sa vyznačuje koeficientom prestupu tepla U pre celé okno 0,55 W/m²K podľa normy EN1873 (pre rozmer 120x120 cm). Je to vynikajúci parameter týkajúci sa celého okna - rám spolu s krídlom a kupolou.

 

 

Viac informácií na strane výrobku