Markizy do okien pionowych

Markíza AMZ Solar pre strešné okná a VMZ Solar pre fasádne okná

Markiza AMZ Solar

Markíza AMZ Solar je inovačný výrobok, ktorý obsahuje inteligentný systém automatického spustenia v závisloti od intenzity slnečného žiarenia. V letnom období pri veľkej intenzite slnečného žiarenia sa markíza automaticky rozvíja a chráni miestnosť pred nahrievaním. V prípade oblačného počasia sa markíza automaticky navíja a zvyšuje tak prirodzené presvetlenie. Markíza AMZ Z-Wave je napájaná zo siete a ovládaná diaľkovým ovládačom alebo nástenným ovládacím panelom v bezdrôtovom systéme Z-Wave.

Markiza VMZ Solar

 

Markíza VMZ Solar je špeciálne pripraveným výrobkom pre fasádne okná. Pracuje na rovnakom základe ako markíza AMZ Solar. Inteligentný systém reaguje na slnečné lúče rozvíjaním alebo navíjaním markízy. Zatiahnutá markíza na fasádnom okne okrem ochrany pred prehrievaním miestnosti plní aj funkciu moskytiéry. Markízu nie je potrebné napájať do elektrickej siete.

 

 

Markiza absorbuje promieniowanie słoneczne Keďže markíza absorbuje slnečné žiarenie už pred sklom a emituje teplo smerom von a nie do miestnosti, výrazne lepšie chráni pred nadmerným nahrievaním počas slnečných dní ako vnútorné doplnky.
Montaż markizy Montáž markízy pozostáva len z jej upevnenia na okne bez nutnosti zavedenia napájania z elektrickej siete. Konštrukcia markízy VMZ umožňuje plniť aj úlohu moskytiéry. Markíza VMZ Solar je výborným riešením pre rodinné domy, bytové i verejné stavby.
Taśma suwakowa

 

Okraje látky sú potiahnuté zatavenou páskou, ktorá udržuje správne napnutie látky medzi vodiacimi lištami a zabraňuje jej vypadaniu z líšt. Takéto spojenie látka-profil zvyšuje jej odolnosť proti vetru. Toto riešenie vydrží nápor vetra so silou do 120 km/h a bočného vetra až do 220 km/h.
Markiza Solar poprawia ergonomię pracy

Markíza Solar zlepšuje ergonómiu práce. Zaisťuje rovnomerné rozloženie intenzity svetla, zabezpečuje našim očiam vizuálny komfort a chráni ich pred škodlivými odrazmi, najmä pri práci s počítačom. V miestnostiach so zatiahnutou markízou sa oči nenamáhajú ako v miestnostiach bez markízy, kde je rozloženie intenzity svetla veľmi nerovnomerné.

 

Markíza Solar môže byť ovládaná v jednom z troch režimov:

  • automatickom (samočinné navíjanie a rozvíjanie markízy v závislosti od intenzity slnečného žiarenia),
  •  poloautomatickom (samočinné navíjanie a rozvíjanie pomocou diaľkového ovládača),
  •  diaľkovo pomocou priloženého diaľkového ovládača.

Viac informácií na strane výrobku