Ďalšia cena TOP Builder pre firmu FAKRO
2014-01-30

Dva inovatívne výrobky FAKRO -  Okno typu F do plochých striech a Markíza VMZ Solar pre fasádne zvislé okná získali ocenenie TopBuilder 2014, ktoré udeľuje redakcia mesačníka Builder.

Toto v stavebníctve vysoko cenené ocenenie sa udeľuje najlepším inovatívnym stavebným výrobkom.

- Toto ocenenie je potvrdením, že FAKRO patrí medzi lídrov inovačných firiem, ktoré určujú smer ďalšieho vývoja ekologického, energeticky úsporného a inteligentného domu - hovorí marketingový riaditeľ FAKRO Poľsko Janusz Komurkiewicz. Vzhľadom k tomu, že máme úplnú ponuku výrobkov spojených so strešnými oknami, sme vicelídrom na svetovom trhu podkrovných schodov, chceme investovať aj do iných výrobkov súvisiacich so stavebníctvom - ako je aj ocenená Markíza VMZ Solar do fasádnych okien. Ide o unikátny, ekologický výrobok, ktorý umožňuje chrániť interiér pred nadmerným nahrievaním. V lete obmedzuje potrebu používania klimatizácie a v zime predstavuje ďalšiu ochranu pred tepelnými stratami.

Ďalšia cena TOP Builder pre firmu FAKRO Ďalšia cena TOP Builder pre firmu FAKRO

Markízy ovládané automaticky, pomocou diaľkového ovládača alebo manuálne zaisťujú tok prirodzeného svetla a upravujú podmienky pri práci (eliminujú odrazy najmä pri práci s počítačom).

Druhý z ocenených výrobkov, okno typu F, je určený na montáž v plochej streche. Ma inovačné zasklenie s výbornými energeticky úspornými parametrami a moderným dizajnom. Vyrába sa v ľubovoľnom rozmere (v rozmedzí od 60x60 do 120x220 cm). Okno je dostupné v troch verziách: DEF – otvárané elektricky, DMF – manuálne pomocou ovládacej tyče a DXF – neotvárateľné. Elektrická verzia okna DEF má senzor dažďa, ktorý automaticky spúšťa funkciu zatvárania otvoreného krídla pri daždi.

 

Ocenené výrobky FAKRO posudzovala porota súťaže pod dohľadom prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza, ktorú zahŕňa aj redakcia mesačníka Builder a Rada Programowa pisma. Slávnostné vyhlásenie cien sa konalo 11. marca 2014 počas veľtrhu BUDMA v Poznani.