FAKRO na veľtrhu BATIMAT 2015 v Paríži

2. november 2015 bol dôležitý pre celé stavebné odvetvie. V tento deň sa začal najdôležitejší stavebný veľtrh v Európe - Batimat 2015. Táto akcia sa koná každé dva roky a počas každého ročníka priláka viac ako 3 000 vystavovateľov a približne 400 000 návštevníkov z celého sveta.

Na takto významnej akcii nemohla spoločnost FAKRO chýbať. V stánku s plochou cca 200 m2 firma predstavila svoje najvýznamnejšie výrobky, okrem iného balkónové strešné okno FGH-V Galeria, super energeticky úsporné strešné okno FTT U8 s koeficientom Uw=0,58 m2/K, alebo aj markízy pre strešné i zvislé fasádne okná vo verzii Solar. Tieto markízy sú napájané zo solárneho panela, na ktorom je umiestnený senzor intenzity svetla, ktorý zaisťuje automatické rozvinutie alebo zvinutie markízy v závislosti od intenzity slnečného žiarenia.

V stánku bolo možné vidieť aj strešné okná a vnútorné rolety, ktoré je možné ovládať využitím mobilných zariadení pomocou Bluetooth alebo pomocou internetu z ľubovoľného miesta na svete.

Ústredným motívom stánku FAKRO sa stali okná do plochých striech. Prezentovaná bola celá skupina týchto výrobkov a medzi nimi okno napájané solárnou energiou DEF Solar, výlezy typu DRC alebo inovatívna novinka - okno na odvod dymu do plochých striech DSF. Najväčší záujem prejavili účastníci ukážok o okno DXW - okno do plochých striech, po ktorom je možné voľne chodiť vďaka špeciálnej konštrukcii a protišmykovej úprave, takže umožňuje bezproblémový pohyb po terasách a strechách. Plocha okna je v jednej rovine s plochou strechy, takže tvorí nielen bezpečný priestor na pohyb, ale zároveň nenarušuje jeho estetiku. Oko DXW bolo ocenené v súťaži Innovation Awards, ktorá prebehla počas veľtrhu Batimat 2015.

V rámci ukážky bezpečnosti okna DXW jazdil v stánku po oknách akrobat na bicykli, ktorý ukázal aj niekoľko trikov, napr. akrobatické skoky z výšky viac ako 150 cm.