Pierwsza edycja konkursu dla architektów

New Vison of the loft 1

Skončil sa 3. ročník medzinárodnej súťaže pre architektov, ktorý zorganizovali firma FAKRO a medzinárodný architektonický časopis A10.

 New Vision of the Loft

Logo New Vision of the LoftMagazyn A10

Zadanie:
Vytvorenie inovatívnej, kreatívnej vízie podkrovia s využitím výrobkov FAKRO
  (podmienka: min. jedno okno FGH-V P2 Galeria a dve okná FDY-V U3 Duet proSky).

 

Termín súťaže: 03.10. 2011 - 16.04. 2012
 

FGH-V Galeria
proSky

Tretí ročník s názvom NEW VISION OF THE LOFT sa stretol s veľkým záujmom architektov z celého sveta. Do sídla firmy FAKRO bolo zaslaných cca 200 projektov z celého sveta. Svoje práce poslali architekti z Francúzska, Nemecka, Holandska, Poľska, Veľkej Británie, ďalej z Ruska, Číny, USA, Libanonu, Maroka, z Kanady atď.

Zaslané projekty je možné rozdeliť do niekoľkých kategórií. Boli tu typicky industriálne a urbanistické vizualizácie, k realizácii pripravené realistické koncepty, ako aj umelecké tvorby, v ktorých sa sny stretávali s víziou ideálneho podkrovia.

Vo všetkých projektoch boli použité strešné okná FAKRO – FGH-V GaleriaproSky. Tieto výrobky dovoľujú dokonale presvetliť miestnosť a hodia sa do najinovatívnejších a takmer až nerealizovateľných projektov.

 

 

Prvé miesto a hlavnú cenu (5000 €) získal Poliak Krzysztof Stępień, 2. miesto (300 €) Luis Amoros Fernandez i Miguel Orellana z Španielska, 3. miesto (2000 €) Liliana Krzycka a Rafał Pieszko z Írska.

 

Praca konkursowa

Praca konkursowa

Praca konkursowa
  I. miesto - Poľsko
  Krzysztof Stępień
  Agnieszka Wyrwas
  Bartosz Puchalski
  II. miesto - Španielsko
  Luis Amoros Fernandez
  Miguel Orellana
III. miesto - Írsko
  Liliana Krzycka
  Rafał Pieszko

 Porotcovia Hans Ibelings - zástupca európskeho architektonického magazínu A10, architekt a kritik architektúry, Nanne de Ru - architekt z jednej z najznámejších architektonických firiem - Powerhouse Company a Sabina Sujew - zástupca firmy FAKRO, brali pri hodnotení do úvahy spôsob využitia produktov FAKRO a taktiež aj inovatívnosť a kreativitu projektu.

Jury New Vision of the Loft Obrady Jury New Vision of the Loft

 

Konferencja